Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Kenneth Branagh |
7,7
|
|
Vic Armstrong
(reżyser drugiej ekipy)
|
3,0
|
|
Guy Efrat
(asystent)
|
||
Ryan Quigley
(asystent)
|
||
Dan Channing-Williams
(asystent)
|
||
Chloe Chesterton
(asystent)
|
||
Christina Kelton Garner
(asystent)
|
||
Toby Hefferman
(asystent)
|
||
James McGrady
(asystent)
|
||
Tom Mulberge
(asystent)
|
||
Eileen Yip
(asystent)
|
||
Laurie Deuters
(asystent)
|
||
Ben Dixon
(asystent)
|
||
Nick Page
(asystent)
|
||
Tom White
(asystent)
|
||
David Pinkus
(asystent) (Wielka Brytania)
|
||
Justin Ritson
(asystent) (Nowy Jork)
|
||
Ethan Duffy
(asystent) (Nowy Jork)
|
||
Jason Fesel
(asystent) (Nowy Jork)
|
||
Patrick McDonald
(asystent) (Nowy Jork)
|
||
Woodrow Travers
(asystent) (Nowy Jork)
|
||
Evgenyi Dostal
(asystent) (Moskwa)
|
||
Alex Gavigan
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Dan John
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Paul Taylor
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Sandi Greenberg
(dodatkowy) (asystent)
|
||
Luke Crawford
(dodatkowy) (asystent)
|
||
Timur Karamolla
(dodatkowy) (asystent) (Londyn)
|
||
Nick Starr
(dodatkowy) (asystent) (druga ekipa)
|
||
Laurie Mahon
(asystent-stażysta)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Adam Cozad |
6,0
|
|
David Koepp |
8,0
|
|
Tom Clancy
(postacie)
|
8,0
|
|
Zoe Morgan
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Alana Marmion-Warr
(nadzorca ciągłości scenariusza) (asystent)
|
||
Sharon Mansfield
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa)
|
||
Katie Harlow
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa)
|
||
Producenci | Ocena | |
Lorenzo di Bonaventura
producent
|
||
Mace Neufeld
producent
|
6,0
|
|
David Barron
producent
|
||
Mark Vahradian
producent
|
||
Dana Goldberg
producent wykonawczy
|
||
Tommy Harper
producent wykonawczy
|
||
David Ellison
producent wykonawczy
|
||
Paul Schwake
producent wykonawczy
|
||
David Ready
współproducent
|
||
Linda Pianigiani
współproducent
|
||
Alexander Dostal
kierownik produkcji (Moskwa)
|
||
Tommy Harper
kierownik produkcji
|
||
Sharon McGuinness
kierownik produkcji
|
||
Celia Duval
kierownik produkcji (Wielka Brytania)
|
||
Erica Kay
kierownik produkcji (Nowy Jork)
|
||
Sergey Yahontov
kierownik produkcji (Moskwa)
|
||
Jason Nightingale
kierownik produkcji (Nottingham)
|
||
Carla Raij
kierownik produkcji (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Jason Pomerantz
kierownik produkcji (wersja IMAX)
|
||
Cory Bennett Lewis
nadzorca produkcji
|
||
Katie Reynolds
nadzorca postprodukcji
|
||
Danika Kohler Doman
koordynator produkcji
|
||
Bettina Lyster
koordynator produkcji
|
||
Samantha Kreitzer
koordynator produkcji (Nowy Jork)
|
||
Lindsay Feldman
koordynator produkcji (dodatkowe zdjęcia) (Nowy Jork)
|
||
Lauren Broderick
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Beni Hardiman
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Declan O'Brien
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Kati Sklut
koordynator produkcji (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Yasmeena Daya
producent (asystent)
|
||
Yasmeena Daya
producent wykonawczy (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Chris Pine
Jack Ryan
|
6,8
|
|
Kevin Costner
Thomas Harper
|
8,2
|
|
Kenneth Branagh
Viktor Cherevin
|
7,7
|
|
Keira Knightley
Cathy Muller
|
7,6
|
|
Lenn Kudrjawizki
Constantin
|
6,0
|
|
Alec Utgoff
Aleksandr Borovsky
|
6,0
|
|
Peter Andersson
Dimitri Lemkov
|
7,0
|
|
Elena Velikanova
Katya
|
||
Nonso Anozie
Embee Deng
|
6,5
|
|
Seth Ayott
Teddy Hefferman
|
||
Colm Feore
Rob Behringer
|
6,8
|
|
Gemma Chan
Amy Chang
|
||
Aleksandar Aleksiev
Ochroniarz Cherevina
|
4,5
|
|
Andrew Byron
Ochroniarz Cherevina
|
6,0
|
|
Derek Lea
Ochroniarz Cherevina
|
||
Andy Butcher
Kierowca wiozący gościa Cherevina
|
||
Lloyd Bass
Kierowca Harpera / Operator dokonujący eksfiltracji
|
||
Marat Berdyyev
Ochroniarz Sorokina
|
||
Leonard Redlich
Lekarz Cherevina
|
||
Nick Court
Lekarz polowy
|
6,0
|
|
Nathan Wiley
Wojskowy sanitariusz
|
6,0
|
|
Parker Sawyers
Wojskowy sanitariusz
|
6,0
|
|
Georg Nikoloff
Kierowca vana biorącego udział w zderzeniu z innym pojazdem
|
||
Angus Wright
Wysoki mężczyzna
|
||
Hubert Hanovich
Kierownik sali
|
||
Alexander Mercury
Kelner
|
||
Benny Maslov
Sekretarz Cherevina / Strażnik opłacany przez CIA
|
||
Terry Cade
Rosyjski poplecznik
|
6,0
|
|
Lee Morrison
Rosyjski poplecznik
|
||
Jordi Casares
Operator dokonujący eksfiltracji
|
||
James Grogan
Operator dokonujący eksfiltracji
|
6,0
|
|
Russell Barnett
Niechlujny agent
|
||
Mike Noble
Młodszy analityk
|
||
Montego Glover
Agentka CIA
|
||
Mike Houston
Agent CIA
|
||
Jordan King
Doradczyni
|
||
Juliana Yazbeck
Doradczyni
|
||
Drew Marquardt
Doradca
|
||
Akie Kotabe
Doradca
|
||
Richard Wheeldon
Doradca
|
||
Santino Fontana
Biegnący bankier
|
||
Sam Rosen
Biegnący bankier
|
||
Karen David
Agentka prowadząca FBI
|
7,0
|
|
Matt Rippy
Simmons "Dearborn", agent prowadzący FBI
|
7,0
|
|
Bogdan Kominowski
Pan Borovsky
|
||
Maggie Daniels
Pani Borovsky
|
||
Erich Redman
Starożytny kapłan
|
7,0
|
|
Amy J. Kim
Spikerka ONZ
|
||
Kate Arneil
Dystyngowana kobieta
|
||
Kieron Jecchinis
Walter Reed, lekarz
|
||
Daisy Ashford
Studentka
|
||
Ian Bonar
Student
|
||
Abi Awoyemi
Studentka
|
||
Pat Kiernan
Prezenter wiadomości
|
6,0
|
|
Annika Pergament
Mary
|
||
Shane Steyn
Kierowca J & C
|
||
Cate Myddleton-Evans
Rosyjska pokojówka
|
||
Isobel Pravda
Recepcjonistka w moskiewskim hotelu
|
||
David Paymer
Dixon Lewis, ambasador
|
7,0
|
|
David Hayman
Sergey Dostal, ambasador
|
7,0
|
|
Meghann Marty
Amerykańska tłumaczka ONZ
|
||
William Meredith
Strażnik w fabryce samochodów
|
6,0
|
|
Michael Starke
Pracownik fabryki samochodów
|
||
Hannah Taylor-Gordon
Sarah
|
||
Mike Siegel
Pracownik nowojorskiego Departamentu Wody i Energii
|
||
Neil Sheppeck
Pracownik nowojorskiego Departamentu Wody i Energii
|
||
John Schwab
Pracownik nowojorskiego Departamentu Wody i Energii
|
||
Jeff Mash
Pracownik nowojorskiego Departamentu Wody i Energii
|
||
Frank Harts
Pracownik miejski
|
||
Cotter Smith
Nowojorski policjant
|
||
Chinasa Ogbuagu
Nowojorska policjantka
|
4,0
|
|
Steven Lee Merkel
Agent FBI
|
||
Eisa Davis
Ekspertka FBI od materiałów wybuchowych
|
||
Price Lindsey
Kelner (niewymieniony w czołówce)
|
||
Celine Jedidi
Osoba jedząca w restauracji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ricky Rajpal
Bardzo ważny biznesmen (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mike McVearry
Pracujący na Wall Street (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lewis James
Rosyjski świadek (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fabio Abraham
Szef FBI (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adil Akram
Miejski kupiec (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bhanu Alley
Rosyjski pracownik biurowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sandy Ani-Adjei
Bankier (niewymieniony w czołówce)
|
||
Habib Anibaba
Antyterrorysta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lee Asquith-Coe
Antyterrorysta dowodzący na łodzi (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eddie Bagayawa
Pracownik biurowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Bartfay
Nowojorski policjant (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mikhail Baryshnikov
Sorokin, minister (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gintare Beinoraviciute
Pracownica biurowa (niewymieniony w czołówce)
|
||
Donald E G Bentley
Żołnierz piechoty morskiej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Harry Berry
Pracownik miejski (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Blackwell
Nowojorski bankier (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roger Brenner
Nowojorski strażak / Ratownik medyczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jill Buchanan
Rosyjska obywatelka (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Allen Chai
Saper (niewymieniony w czołówce)
|
||
Siong Loong Choong
Bankier (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joseph Cinko
Portier (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Clark
Rowerzysta jeżdżący po parku w nocy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bern Collaço
Osoba jedząca w restauracji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Cowlin
Bankier (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Cullen
Szofer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Graham Curry
Przyjaciel Jacka z plutonu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Leigh Dent
Piesza (niewymieniony w czołówce)
|
||
Simon DeSilva
Bankier (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jel Djelal
Justin Morron, agent FBI (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Duggan
Pieszy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Eames
Bankier (niewymieniony w czołówce)
|
||
Clara Emanuel
Wojskowy medyk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lalaine Fabi
Bizneswoman z Wall Street (niewymieniony w czołówce)
|
||
James Farley
Farley, funkcjonariusz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dino Fazzani
Nowojorski policjant (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Marco Flammer
Pracujący na Wall Street (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Jake Francis
Bankier (niewymieniony w czołówce)
|
||
Neve Gachev
Rosyjska pracownica biurowa (niewymieniony w czołówce)
|
||
Julian Gillard
Amerykański żołnierz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christopher Hales
Pacjent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lucas Hansen
Student London School of Economics (niewymieniony w czołówce)
|
3,0
|
|
Lee Nicholas Harris
Pracujący na Wall Street (niewymieniony w czołówce)
|
||
Shane Hart
Rosyjski biznesmen (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Hennessy
Klient w nocnym klubie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Felix Hiciano
Pieszy (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Howkins
Osoba jedząca w moskiewskiej restauracji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Erand Hoxha
Kierowca Cherevina (niewymieniony w czołówce)
|
||
Emmanuel Imani
Omar (niewymieniony w czołówce)
|
||
Timothy Paul Jobe
Williams, nowojorski policjant (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vaughn Johseph
Prezydent (głos) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Camilla Joyce
Rosyjska obywatelka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ian Kemp
Kierownik sali (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jefferson King
Student (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kenneth Kopolovicz
Nowojorski policjant (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dashee La Maquilleuse
Rosyjska kelnerka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Keith Larkin
Ochroniarz VIPa (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jorge Leon
Student na uniwersytecie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lucinda Lewis
Broker z Wall Street (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tiar Lounis
Ochroniarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Elliott Mahaffey
Agent CIA (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sid Man
Bankier (niewymieniony w czołówce)
|
||
Patricia Mantuano
Nowojorska policjantka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stuart Matthews
Sprzedawca (niewymieniony w czołówce)
|
||
Martyn Mayger
Rosyjski obywatel (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vander McLeod
Agent FBI (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eric Michels
Agent operacyjny FBI (niewymieniony w czołówce)
|
||
Yana Milanberg
Pracująca w biznesie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Morris Minelli
VIP (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alex Moore
Antyterrorysta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stuart Mulcaster
Kierowca / Pracownik biurowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Benjayx Murphy
Oszukany rosyjski młodzieniec (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Bryan Parry
Davies (niewymieniony w czołówce)
|
||
Olivia Quinn
Pracownica biurowa (niewymieniony w czołówce)
|
||
Laura Revell
Studentka na uniwersytecie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Julio Romeo
Bogaty człowiek (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charles J. Rosa
Nowojorski biznesmen (niewymieniony w czołówce)
|
||
Manveer Sahota
Student (niewymieniony w czołówce)
|
||
Julisita Salcedo
Pracująca na Wall Street (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Jefferson Sanders
Portier (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Saunders
Spacerujący po parku w nocy (niewymieniony w czołówce)
|
||
George Schroeder
Robotnik budowlany (niewymieniony w czołówce)
|
||
Santi Scinelli
Turysta na placu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ian Seale
Prezenter wiadomości CNN (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Shrimpton
Antyterrorysta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lucas Antoine Starrets
Nowojorski policjant (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Stedman
Rosyjski portier (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tom Swacha
Rosyjski chórzysta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Theobalds
Rosjanin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gerald Tomkinson
Nowojorski bankier (niewymieniony w czołówce)
|
||
Claira Watson Parr
Studentka (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Brian Woodward
Policjant (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Haris Zambarloukos
(kierownik zdjęć)
|
7,0
|
|
Robert Binnall
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Lukasz Jogalla
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Greg Baldi
(kierownik zdjęć) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Douglas S. Holgate
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
|
||
Adam Dale
(dyrektor ds. fotografii lotniczej) (Wielka Brytania)
|
7,0
|
|
Malcolm Huse
(główna pomoc techniczna)
|
||
James Ray-Leary
(pomoc techniczna)
|
||
Garth Sewell
(pomoc techniczna)
|
||
Robin Stone
(pomoc techniczna)
|
||
Artem Antonov
(pomoc techniczna)
|
||
David Draper
(pomoc techniczna)
|
||
Alex Hudson
(pomoc techniczna)
|
||
Tristan Allen
(pomoc techniczna) (Nowy Jork)
|
||
John Moustakas
(pomoc techniczna) (Nowy Jork)
|
||
Kelly Marroquin
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Patrick Doyle |
7,5
|
|
Patrick Jonsson
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Jill Taylor | ||
Ian Foweraker | ||
Sunita Singh | ||
Catharine Stuart | ||
Aaron Timperley | ||
Kairo Courts
(Nowy Jork)
|
||
Rhonney Greene
(Nowy Jork)
|
||
Tamika Jackson
(dodatkowy)
|
||
Margaret Moy
(dodatkowy) (Nowy Jork)
|
||
Charlotte Finlay
(nadzorca kostiumów)
|
||
Natalia Georgiadou
(garderoba)
|
||
Mark Ferguson
(asystent)
|
||
Heidi McQueen-Prentice
(asystent)
|
||
Jessica Wenger
(asystent) (Los Angeles)
|
||
Montaż | Ocena | |
Martin Walsh |
7,0
|
|
Matthew Tucker
(dodatkowy)
|
||
Nick Davis
(asystent)
|
||
Alex Fenn
(asystent)
|
||
Sadaf Nazari
(asystent)
|
||
Catherine Williams
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
James Shearman
dyrygent
|
||
Patrick Doyle
aranżer
|
7,5
|
|
James Shearman
aranżer
|
||
Patrick Doyle
wykonawca muzyki
|
7,5
|
|
Charakteryzacja | Ocena | |
Jeremy Woodhead
projektant makijażu
|
||
Carol Hemming
projektant makijażu: Kenneth Branagh
|
||
Adrian Rigby
charakteryzator osobisty: Chris Pine (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Paula Price
charakteryzator
|
||
Tracey Wells
charakteryzator
|
||
Charmaine Fuller
charakteryzator
|
||
Renata Gilbert
charakteryzator
|
||
Soleil Jackson
charakteryzator
|
||
Kate Medland
charakteryzator
|
||
Laura Morse
charakteryzator
|
||
Ivy Ermert
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Siobhán McGrath
charakteryzator (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Matthew W. Mungle
charakteryzator (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Wakana Yoshihara
charakteryzator (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Jeremy Woodhead
projektant fryzur
|
||
Carol Hemming
projektant fryzur: Kenneth Branagh
|
||
Christopher Fulton
nadzorca stylizacji (Nowy Jork)
|
||
Wakana Yoshihara
główny stylista (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Christopher Fulton
perukarz: Chris Pine (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Charmaine Fuller
fryzjer
|
||
Renata Gilbert
fryzjer
|
||
Soleil Jackson
fryzjer
|
||
Laura Morse
fryzjer
|
||
Paula Price
fryzjer
|
||
Tracey Wells
fryzjer
|
||
Adenike Wright
fryzjer
|
||
R. Cory McCutcheon
fryzjer (dodatkowe zdjęcia) (Nowy Jork)
|
||
Moira Thomson
fryzjer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Moira Thomson
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Andrew Laws
scenograf
|
8,0
|
|
Stuart Kearns
dyrektor artystyczny nadzorujący
|
6,0
|
|
Neal Callow
dyrektor artystyczny
|
||
Judy Farr
dekorator wnętrz
|
6,0
|
|
Laura Conway-Gordon
dyrektor artystyczny
|
||
Scott Dougan
dyrektor artystyczny (Nowy Jork)
|
||
Will Newton
dyrektor artystyczny (druga ekipa)
|
||
Katie Ralph
dyrektor artystyczny (dodatkowy)
|
||
Dean Clegg
dyrektor artystyczny (dodatkowy)
|
||
Mark Scruton
dyrektor artystyczny (dodatkowy)
|
||
Mary Mackenzie
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Richard Selway
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Claire Levinson-Gendler
dekorator wnętrz (druga ekipa) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Kimberley Fahey
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Suzanna Smith
projektant wnętrz
|
||
Paul Purdy
główny rekwizytor
|
||
Steve Payne
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Omar Vaid
główny rekwizytor (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Dean Clements
rekwizytor
|
||
Jonathan Norman
rekwizytor
|
||
Dave Fisher
rekwizytor
|
||
Dean Fisher
rekwizytor
|
||
Sergey Maximov
rekwizytor
|
||
Campbell Mitchell
rekwizytor
|
||
Joseph Sorelle
rekwizytor
|
||
James Whelan
rekwizytor
|
||
Jennifer Santucci
rekwizytor (Nowy Jork)
|
||
Colin H. Fraser
główny architekt
|
||
Anna Skrein
koordynator konstrukcji
|
||
Anthony O.H. Navarro
główny konstruktor dekoracji
|
||
Martin Jaksa
pomoc techniczna przy głównej konstrukcji (również) (dodatkowe zdjęcia) (Nowy Jork)
|
||
Laura Grant
projektant graficzny
|
||
Heather Pollington
projektant graficzny
|
||
Joan Winters
projektant graficzny
|
||
Tony Chance
scenopis obrazkowy
|
||
Jim Cornish
scenopis obrazkowy
|
||
John Greaves
scenopis obrazkowy
|
||
Jake Drummond
stolarz
|
||
Jamie McCallum
stolarz
|
||
David Richmond
stolarz
|
||
Ben Angliss
stolarz
|
||
Wayne Hammond
stolarz
|
||
Tony Marks
stolarz
|
||
Garry Moore
stolarz
|
||
Josh O'Neill
stolarz
|
||
Tom O'Neill
stolarz
|
||
Darren Fitzsimons
rzeźbiarz
|
||
Andrew Proctor
modelarz
|
||
Joe White
modelarz
|
||
Diane Rich
malarz
|
||
Jamie Shelley
malarz
|
||
Larry Gooch
malarz
|
||
Jana Liptak
malarz
|
||
Bradley Woodbridge
malarz
|
||
Liam Byrne
zbrojmistrz
|
||
Simon Neville
zbrojmistrz
|
||
Dan Osborne
zbrojmistrz
|
||
Ben Rothwell
zbrojmistrz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Richard Pryke
mikser ponownego nagrania
|
||
Ian Tapp
mikser ponownego nagrania
|
||
Mike Dowson
mikser ponownego nagrania
|
||
James Mather
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Amy Felton
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Alistair Hawkins
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Phil Lee
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Makar Akhpashev
nadzorca dźwięku (Moskwa)
|
||
Samir Foco
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Jed Loughran
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Rob Killick
montaż dialogów
|
||
Peter Burgis
imitator dźwięku
|
||
Jason Swanscott
imitator dźwięku
|
||
Derek Trigg
montaż imitacji
|
||
Glen Gathard
mikser imitacji
|
||
Becki Ponting
nadzorca postsynchronu
|
||
Simon Chase
nadzorujący montaż postsynchronu
|
||
Timothy Siddall
mikser postsynchronu
|
||
James Hyde
operator postsynchronu
|
||
Andrey Fonin
operator dźwięku (Moskwa)
|
||
Roman Turtev
technik dźwięku (asystent)
|
||
Michael Barosky
mikser
|
||
Peter Glossop
mikser
|
||
Jorge Adrados
mikser (druga ekipa)
|
||
Shaun Mills
mikser (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Shaun Mills
mikrofoniarz
|
||
James Baker
mikrofoniarz (Nowy Jork)
|
||
Stephane Malenfant
mikrofoniarz (druga ekipa)
|
||
Maggie Rodford
nadzorca muzyki
|
||
Laura Nakhla
nadzorca muzyki (asystent)
|
||
Christopher Benstead
nadzorujący montaż muzyki
|
9,0
|
|
Robin Morrison
montaż muzyki
|
||
David Mackie
montaż dźwięku (dodatkowy) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Evan J Haley
projektant dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rikki Hanson
mikrofoniarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
David Watkins
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Drew Jiritano
koordynator efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Victoria Hawden
koordynator efektów specjalnych
|
||
Kyle May
efekty specjalne (asystent)
|
||
Frank Willis Balzer
efekty specjalne (asystent) (dodatkowe zdjęcia)
|
8,0
|
|
Steve Benelisha
technik
|
||
Paul Brady
technik
|
||
Jim Machin
technik
|
||
Michael Roundy
technik
|
||
Ryan Roundy
technik
|
||
Nick Joscylene
technik
|
||
Huw Millar
technik
|
||
Grant Rogan
technik
|
||
Roderick Pulis
technik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Deborah Aquila
dobór obsady
|
||
Elaine Grainger
dobór obsady
|
||
Lucinda Syson
dobór obsady
|
||
Tricia Wood
dobór obsady
|
||
Alena Garetovskaya
dobór obsady (Rosja)
|
||
Melcher Fabi
dodatkowy dobór obsady
|
||
Carly Lewisohn
dodatkowy dobór obsady
|
||
Kate McLaughlin
dodatkowy dobór obsady
|
||
Grant Wilfley
dodatkowy dobór obsady
|
||
Lisa Zagoria
dodatkowy dobór obsady
|
||
Jolanda Anthony
dodatkowy dobór obsady
|
||
Melanie Block
dodatkowy dobór obsady (asystent)
|
||
Alex Cassun
dodatkowy dobór obsady (asystent)
|
||
Jackie Benz
dodatkowy dobór obsady (dodatkowy) (asystent)
|
||
Vanessa Baker
dobór głosu
|
||
Vic Armstrong
koordynator kaskaderów
|
3,0
|
|
Steen Young
koordynator kaskaderów (dodatkowy)
|
||
Lee Morrison
koordynator kaskaderów (druga ekipa)
|
||
Viktor Ivanov
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Wade Eastwood
koordynator kaskaderów (dodatkowe zdjęcia)
|
7,0
|
|
Richard Bradshaw
kaskader dublujący: Chris Pine
|
6,0
|
|
Carlos Castillo
kaskader dublujący: Chris Pine
|
||
Efka Kvaraciejus
kaskader dublujący: Chris Pine (Nowy Jork)
|
||
Roy Taylor
kaskader dublujący: Andrew Byron
|
||
Rick English
kaskader dublujący
|
||
Zedric Harris
kaskader dublujący
|
||
Anthony Newman
kaskader dublujący
|
||
Diz Sharpe
kaskader dublujący
|
||
Gary Arthurs
kaskader
|
||
Ashley Beck
kaskader
|
||
Scott Burik
kaskader
|
||
Jared Burke
kaskader
|
||
Blaise Corrigan
kaskader
|
||
Bradley Farmer
kaskader
|
||
Shane Geraghty
kaskader
|
||
Dan Hirst
kaskader
|
||
Ian Mclaughlin
kaskader
|
||
Christopher Place
kaskader
|
||
Kevin Rogers
kaskader
|
||
Adam Wood
kaskader
|
||
Chidi Ajufo
kaskader
|
||
Gordon Alexander
kaskader
|
||
Chris Barnes
kaskader
|
||
Andy Butcher
kaskader
|
||
Nicholas Daines
kaskader
|
||
Steve DeCastro
kaskader
|
||
Aja Frary
kaskader
|
||
James Grogan
kaskader
|
6,0
|
|
Paul Howell
kaskader
|
||
Paul Kennington
kaskader
|
||
Jamie Millington
kaskader
|
||
David Newton
kaskader
|
||
James Pavey
kaskader
|
||
Chris Pollard
kaskader
|
||
Tom Rodgers
kaskader
|
||
Matt Sherren
kaskader
|
||
Mark Slaughter
kaskader
|
||
Matthew Stirling
kaskader
|
||
Mens-Sana Tamakloe
kaskader
|
6,0
|
|
Reg Wayment
kaskader
|
||
Richard Wheeldon
kaskader
|
||
Karanja Yorke
kaskader
|
||
Roy T. Anderson
kaskader
|
||
Nina Armstrong
kaskader
|
||
Lloyd Bass
kaskader
|
||
Brian Burik
kaskader
|
||
Chris Cenatiempo
kaskader
|
||
Richard Hansen
kaskader
|
||
Paul Hornsby
kaskader
|
||
Drew Leary
kaskader
|
||
Michael Li
kaskader
|
||
Jim Ng
kaskader
|
||
Victor Paguia
kaskader
|
||
Charlie Pawlett
kaskader
|
||
Thomas Place
kaskader
|
||
Shawnna Thibodeau
kaskader
|
||
Aaron Vexler
kaskader
|
||
Marc Scizak
kaskader
|
||
James Cox
kaskader
|
||
Justin Pearson
kaskader
|
||
Andy Pilgrim
kaskader
|
||
Shane Steyn
kaskader
|
||
Simon Whyman
kaskader
|
||
Peter Epstein
kaskader
|
7,0
|
|
G.A. Aguilar
kaskader
|
||
Bobby Beckles
kaskader
|
||
Terry Cade
kaskader
|
6,0
|
|
Jordi Casares
kaskader
|
||
Matt Da Silva
kaskader
|
||
Kachina Dechert
kaskader
|
6,0
|
|
Jim Dowdall
kaskader
|
||
George Kirby
kaskader
|
||
Cristian Knight
kaskader
|
||
Josh Lakatos
kaskader
|
||
Wendy Leech
kaskader
|
||
Carly Michaels
kaskader
|
||
Mark Mottram
kaskader
|
||
Dave Pope
kaskader
|
||
Stephen A. Pope
kaskader
|
||
Jodi Michelle Pynn
kaskader
|
||
Brian Smyj
kaskader
|
||
Tom Struthers
kaskader
|
||
Rocky Taylor
kaskader
|
||
Martin Ivanov
kierowca kaskader
|
||
Shane Steyn
kierowca kaskader
|
||
Andy Pilgrim
kierowca kaskader
|
||
Ben Collins
kierowca kaskader
|
||
Vyacheslav Barkovskiy
kierowca kaskader
|
||
Jill Brown
kierowca kaskader
|
||
Owen Holland
kierowca kaskader
|
||
Ivan Lukashevich
kierowca kaskader
|
||
Aleksandr Solovyov
kierowca kaskader
|
||
Ronnie Paul
kierowca kaskader
|
||
Robin Earle
układacz
|
||
Simon Baker
operator steadicam
|
||
Dave Hamilton-Green
operator steadicam (druga ekipa)
|
||
Simon Baker
operator kamery
|
||
Luke Redgrave
operator kamery
|
||
Hamish Doyne-Ditmas
operator kamery
|
||
Topher Jones
operator kamery
|
||
Jamie Harcourt
operator kamery
|
||
Alan Pierce
operator kamery (Nowy Jork)
|
||
Shaun Cobley
operator kamery (dodatkowy)
|
||
Ben Brown
operator kamery (asystent)
|
||
Rupert Hornstein
operator kamery (asystent)
|
||
Clive Mackey
operator kamery (asystent)
|
||
Chris McAleese
operator kamery (asystent)
|
||
Tom Wade
operator kamery (asystent)
|
||
Gabriel Hyman
operator kamery (asystent)
|
||
Matthew Selkirk
operator kamery (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Kriss Dallimore
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Mark Dempsey
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
David Pearce
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Rachel Clark
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Berndt Wiese
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Chris Clarke
operator kamery (dodatkowy) (asystent)
|
||
Neil Flaherty
operator kamery (dodatkowy) (asystent) (druga ekipa)
|
||
Basil Smith
operator kamery (asystent) (dodatkowe zdjęcia) (Nowy Jork)
|
||
Paul Brewster
mistrz oświetlenia
|
||
Julian White
oświetlenie
|
||
Kenneth Dodd
oświetlenie (Nowy Jork)
|
||
Anatoliy Neznanov
oświetlenie (Moskwa)
|
||
Gary Varney
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
Shawn White
oświetlenie (dodatkowy)
|
||
Ashley Bond
prowadzący ostrość
|
||
Michael Green
prowadzący ostrość
|
||
Iwan Prys Reynolds
prowadzący ostrość
|
||
Larry D. Horricks
fotosista
|
||
Frank La Frazia
elektryk
|
||
Kieran Waites
elektryk
|
||
Sean Davis
elektryk
|
||
Chris Knoll
elektryk
|
||
Nick Mitchell
elektryk
|
||
Gary Parnham
elektryk
|
||
Julian Perrin
elektryk
|
||
Pawel Polak
elektryk
|
||
Jack Powell
elektryk
|
||
Thomas Royal
elektryk
|
||
Jason Wells
elektryk
|
||
John Antill
elektryk
|
||
Tony Christie
elektryk
|
||
Paul Helm
elektryk
|
||
Graham Hulm
elektryk
|
||
Sam Madden
elektryk
|
||
Paul Molloy
elektryk
|
||
Junior Agyeman Owusu
elektryk
|
||
Max Schofield
elektryk
|
||
Dave Sherman
elektryk
|
||
Billy Thornhill Jr.
elektryk
|
||
Andrew Greve
elektryk (Nowy Jork)
|
||
Matt Johnson
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Rudi Holzapfel
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Huseyin Caner
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Hélène Bécourt
koordynator efektów wizualnych
|
||
Joe Carhart
koordynator efektów wizualnych
|
||
Paul Driver
koordynator efektów wizualnych
|
||
Nikeah Forde
koordynator efektów wizualnych
|
||
Mark Sum
koordynator efektów wizualnych
|
||
Bhumika Mayer
koordynator efektów wizualnych
|
||
Nicola Instone
producent efektów wizualnych
|
||
Sarah Gower
producent efektów wizualnych
|
||
Courtney Vanderslice
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Jane Ellis
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Louise Hutchinson
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Christopher Learmonth
montaż efektów wizualnych
|
||
William Marshall Wilkinson
montaż efektów wizualnych
|
||
Matthew Glen
montaż efektów wizualnych
|
||
Steve Hughes
montaż efektów wizualnych
|
||
Wesley Froud
efekty wizualne
|
||
Robert Hesketh
efekty wizualne
|
||
Carl Guyenette
efekty wizualne
|
||
Peter Hardy
efekty wizualne
|
||
Chris Hunt
efekty wizualne
|
||
Dan Mason
efekty wizualne
|
||
Matthew Tinsley
efekty wizualne
|
||
Andrew Booth
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Anthony Zwartouw
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Christopher Puchta
dyrektor techniczny
|
||
Vincent Techer
dyrektor techniczny
|
||
Tim Young
główny zecer
|
||
Pedro Andrade
zecer
|
||
André Bittencourt
zecer
|
||
Ivan Cipriani
zecer
|
||
Christophe Dehaene
zecer
|
||
Bruno Fernandes
zecer
|
||
Joss Flores
zecer
|
||
Armando Lombardo
zecer
|
||
Michelangelo Neri Orliani
zecer
|
||
Jane Paton
zecer
|
||
Maickel Quinet
zecer
|
||
Julien Record
zecer
|
||
Luke Sikking
zecer
|
||
Tomos Sion
zecer
|
||
Liam Spencer
zecer
|
||
Ruggero Tomasino
zecer
|
||
Peter Clayton
animator
|
||
James Hinton
księgowy produkcji
|
||
Dianne Twiddy
księgowy produkcji
|
||
Taffy Schweickhardt
księgowy (USA)
|
||
Christine Samways
księgowy (asystent)
|
||
Cat Henderson
księgowy (asystent)
|
||
Dominique Tucker
księgowy (asystent)
|
||
Emily Damico
księgowy (asystent)
|
||
Lisa Kisner
księgowy (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Adam Taylor
księgowy (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Al Cerullo
pilot helikoptera
|
||
Matt Curtis
projekt czołówki
|
||
Norman Campbell Rees
dubler: Kevin Costner
|
||
Amy Irvine
dubler: Keira Knightley
|
||
Richard Reynolds
dubler
|
||
David Campbell-Bell
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Guy Efrat
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Mouine Omari
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Richard Hill
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Michael James
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Amy Palin-Tune
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Robin Pim
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
David Pinnington
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
David Seaton
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Asha Sharma
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Jane Soans
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Mia Gregory
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Bruno Cassoni
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Alex Darby
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Alastair Don
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Mike George
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Charlie Hopkins
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Tim Kayll
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Hannah Lamb
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Joaquin Diego Prange
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
EJ Richards
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Andrew Ryland
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Umberto Schramm
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Matt Clarke
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (Liverpool)
|
||
Tom Woods
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (Liverpool)
|
||
Heather Gauntt
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (Nowy Jork)
|
||
Timothy Goldberg
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (ponownie nakręcone ujęcia)
|
||
Augustus David
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (ponownie nakręcone ujęcia)
|
||
Sarah Kate Lewis
dokumentacja scenograficzna
|
||
Emma Woodcock
dokumentacja scenograficzna
|
||
Faye Newton
dokumentacja scenograficzna (Liverpool)
|
||
Amelia Price
koordynator lokalizacji
|
||
Deliana Daskalova
koordynator lokalizacji (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Jamie Jacobson
dodatkowy dobór obsady (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maisy Bragg
dodatkowy dobór obsady (dodatkowy) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Veronika Lee Daddona
dodatkowy dobór obsady (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tom Storey
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Dickinson
elektryk (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jonathan Prime
fotosista (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Johan Walfridson
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dean Glyn Morris
menedżer obiektów zdjęciowych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matthew Plant
menedżer obiektów zdjęciowych (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…