Filmy aresztowanie, na podstawie powieści, sąd

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje aresztowanie, na podstawie powieści, sąd. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.
Jack Ryan (Harrison Ford), były agent CIA, jest wykładowcą historii w wojskowej uczelni. Podczas urlopu w Londynie udaje mu się zapobiec zamachowi na życie ważego urzędnika państwowego, przygotowanemu przez członków IRA. Podczas akcji zabija jednego z terrorystów.


25-letnia Marie-Line (Louane Emera) prowadzi niepewne życie w Le Havre, gdzie opiekuje się swoim przygnębionym ojcem. Dynamiczna i wesoła młoda kobieta o różowych włosach jest kelnerką w kawiarni. Wśród klientów jest Alexandre (Victor Belmondo), student, z którym rozpoczyna romans, oraz zrzędliwy sędzia, który bez przerwy popija whisky. Alexandre odsuwa się od niej. Marie-Line uderza go i zastaje sędziego w sądzie, kiedy ma zostać osądzona. Zostaje zobowiązana do zapłacenia odszkodowania i traci pracę. Sędzia, obecnie nieposiadający prawa jazdy, proponuje Marie-Line, żeby została jego kierowcą na miesiąc za wynagrodzeniem.
Akcja filmu toczy się w 1944 roku, w okolicach Lublina. W odradzającej się Armii Wojska Polskiego, znaleźli się porucznik Kolski (Marek Perepeczko) i partyzant-akowiec podporucznik Olewicz (Daniel Olbrychski). W nowym wojsku służą żołnierze popierający nowe władze i tacy, którzy mają poważne wątpliwości… Ze w względu na sytuację polityczną byli akowcy wolą nie ujawniać swojej przeszłości, atmosferę niepewności pogłębiają coraz częstsze aresztowania i oskarżenia żołnierzy Armii Krajowej. Na polu bitwy jednak, walczą ramię w ramię…
Autorem powieści „Rzeczywistość”, która stała się kanwą scenariusza, jest Jerzy Putrament. Rok 1937. Toczy się proces wileńskich komunistów. Jeden z nich to Julek Szulc współpracownik pisma „Rzeczywistość”. Policja próbuje wykorzystać jego zeznania przeciwko pozostałym oskarżonym. Proces kończy się pomyślnie dla oskarżonych, a władze zostają skompromitowane. Czy na tym policja zaprzestanie nękania współpracownika „Rzeczywistości”?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…